Požár ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun

Požár ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun

17_e02a98b6_pozar.jpg
Územní odbor Hradec Králové

V neděli, 22.července 2018, večer byl vyhlášen poplach hned osmi jednotkám požární ochrany, a to z důvodu oznámení požáru haly dřevozpracujícího závodu v Libčanech. Z toho důvodu byl zároveň vyhlášen druhý poplachový stupeň.

aa-(1).jpg

Požár zasáhl část haly, která má rozměry asi 20x80 metrů. Jednotkám se podařilo dostat oheň brzy pod kontrolu, jeho šíření zabránily během necelé půl hodiny od zahájení zásahu. Hasiči poté začali halu odvětrávat a hledali další možná skrytá ohniska. Museli rozebrat také střechu haly a zjistili, že vlivem sálavého tepla došlo k poškození elektroinstalace.

email-seznam-cz-(1).jpg

Všechny osoby, které se v době požáru v objektu nacházely, se stihly dostat mimo halu ještě před příjezdem jednotek na místo události. Nedošlo tedy k žádnému zranění osob.

aaa-(1).jpg

penize-ztrata.pngV pondělí, 23.července 2018, dopoledne, se na místo požáru vrátili hasičští vyšetřovatelé příčin požárů, aby objasnili důvod, proč začalo hořet a aby také vyčíslili způsobenou škodu. Ta byla předběžně stanovena na 10 milionů korun, přičemž byla poškozena nejen střecha objektu, ale také elektroinstalace, vzduchotechnika a částečně také technologie. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 100 milionů korun.

Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností provozně-technická závada.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje